Business

72 درصد میوه شب عید توزیع شد/ افزایش تولید نهاد‌های دامی با کمک سرمایه گذاران خارجی- اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تسنیم


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم عباس عسکرزاده معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی امروز در نشست خبری «آغاز مانور سراسری تشدید نظارت بر قیمت کالا های اساسی» در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: حداکثر قیمت مرغ در استان‌های مختلف کشور 31 هزار تومان است و این محصول در برخی از استان‌های کشور  به قیمت کمتری نیز فروخته می‌شود.

وی افزود: این نرخ با در نظر گرفتن سود متعارف برای تولید کننده و توزیع کننده است که وزارت جهاد کشاورزی با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی و بازرسی بر این قیمت‌ها نظارت دارد.

 معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: از ابتدای قبول مسئولیت بازار محصولات کشاورزی بر اساس قانون انتزاغ، 367 هزار بازرسی و نظارت بر واحد های صنفی داشته ایم که کمتر از 10 درصد آنها منجر به تشکیل پرونده شده است.

مرغ تمام استان ها به قیمت مصوب تامین شد

وی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی در تعطیلات نوروزی تعطیل نیست و به صورت شبانه روزی بر بازار محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی نظارت دارد؛ در بازار مرغ و تخم مرغ نیز با وجود مشکلاتی که برای حمل و نقل وجود داشت نیاز استان های مختلف تامین و کمبود های مقطعی از استان های همجوار تامین شد.

عسکرزاده گفت: گزارش از گران فروشی مرغ در بازار نداشتیم و تنها در مواردی شاهد گران فروشی مرغ های بسته بندی شده بودیم که با واحدهای متخلف نیز برخورد صورت گرفت.

72 درصد میوه شب عید توزیع شد

عسکرزاده در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار خبرگزاری تسنیم درباره قیمت و کیفیت و توزیع میوه تنظیم بازاری شب عید گفت: تا روز هفتم از فرودین ماه سال جاری 72 درصد میوه شب عید در بازار توزیع شده است و برآورد می شود که تا پایان تعطیلات نوروزی کل میوه شب عید در بازار توزیع شود.

وی افزود: میوه تنظیم بازاری شب عید در تمام استان ها و شهر های کشور و حتی مناطق دور افتاده توزیع شد که این محصولات از کیفیت خوبی نیز برخوردار هستند.

افزایش تولید نهاد‌های دامی با همکاری ستاد اجرای فرمان امام و سرمایه گذاران خارجی

معاون وزیر جهاد کشاورزی در واکنش به سوال دیگر خبرنگار خبرگزاری تسنیم درباره عقب ماندگی در تولید نهاد های دامی و روغنی در  کشور پیرو فرمایشات رهبر معظم انقلاب گفت: تمام تلاش خود را با همکاری دستگاه های دیگر از جمله ستاد اجرایی فرمان امام انجام می دهیم تا میزان تولید نهاده های دامی را در کشور افزایش دهیم که برای این مهم از سرمایه گذاران خارجی نیز استفاده می‌شود.

وی اظهار داشت: بر این اساس اراضی که امکان کشت در آنها وجود دارد با ایجاد زه کشی و آماده سازی زمین؛ محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی و موثر  در آنها تولید خواهد شد.

تا زمانی که قیمت گوشت قرمز کاهش نیابد وارد می‌کنیم

عسکرزاده در پاسخ به سوالی درباره دلایل واردات گوشت قرمز با وجود تولید این محصول در کشور گفت: به نظر می رسد که دلال‌ها در بازار گوشت قرمز ورود کرده و قیمت این محصولات را به صورت غیرواقعی بالابرده اند به همین منظور تا زمانی که قیمت ها کاهش نیابد به جدی فرآوانی ایجاد می کنیم تا قیمت ها کنترل شود.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه به تولیدات دامی نهاده با قیمت ارز ترجیحی قرار می گیرد حاکمیت این انتظار را دارد که محصولات تولید نیز با قیمت مناسبی به دست مصرف کننده نهایی یعنی مردم برسد.

وی در پاسبخ به سوالی درباره واردات گوشت آلوده برزیلی به کشور ضمن تکذیب این موضوع گفت:در برخی از شبکه های اجتماعی شایعاتی ایجاد می شود که ما به ازای بیرونی ندارد و ما هر محصولی که از کیفیت لازم برخوردار نباشد عودت می دهیم کما اینکه درگذشته نیز محصولات روغن و ذرت را عودت داده ایم.

خرید تضمینی گندم در کشور آغاز شد

وی همچنین خبر از آغاز خرید تضمینی گندم داد و گفت: خرید تضمینی گندم در استان سیستان  بلوچسان با خرید 10 هزار تن از این محصول توسط شرکت بازارگانی دولتی ایران  آغاز شد.

حذف ارز 4200 تومانی ابلاغ نشده است/ قیمت نهاده ها تغییری ندارد

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار خبرگزاری تسنیم درباره اینکه آیا حذف ارز 4200 تومانی کالاهای اساسی از جمله نهاده های دامی و دانه های روغنی و روغن خام به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شده است گفت: پیرو تصمیمات دولت هستیم، ابلاغیه ای برای حذف ارز 4200 تومانی کالاهای اساسی و نهاده های دامی به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ نشده است و بر اساس روال سال 1400 عمل می کنیم.

انتهای پیام/Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.