News

2 דירות בבניין בבת ים נמכרו בתוך שלושה ימים. מה ההבדל במחיר?


ברחוב רבי בנימין במרכז בת ים, נמכרה דירת 4 חדרים, 90 מ”ר, בקומה 3 מתוך 4 בבניין ללא מעלית, עם חניה, ב-1.9 מיליון שקל. הרוכש הוא משקיע מתל אביב. 

כעבור יומיים נמכרה בקומה השנייה באותו בניין, קומה אחת מתחת לדירה הקודמת, דירת 4 חדרים, 90 מ”ר, משופצת, שגם היא כוללת חניה, ב-2.9 מיליון שקל. הרוכשת היא משפחה מקומית שקנתה את הדירה לצורך מגורים.

הדירה ברחוב רבי בנימין במרכז בת ים / צילום: סרגי גולדפראב

 הדירה ברחוב רבי בנימין במרכז בת ים / צילום: סרגי גולדפראב

שמוליק ג’ורג’י, יועץ ומשווק נדל”ן בקלר וויליאמס בת ים שייצג את המוכרים והקונים בדירה בקומה השלישית, ואת הקונים בקומה השנייה, מספר שהדירות נמצאות באחד הרחובות הפינתיים של שדרות יוספטל. “במרחק דקה הליכה תהיה תחנה של הקו האדום, ובמרחק כקילומטר אחד נמצא הים. לא רחוק משם נמצא קניון בת ים ובסביבה יש גם בתי ספר, גני ילדים ומוסדות ציבוריים – מדובר על אחת השכונות המבוקשות בעיר”.

הבניין, מתאר ג’ורג’י, נבנה בשנות ה-70, ומורכב מארבע קומות על עמודים וארבע כניסות. “שתי הדירות שנמכרו ממוקמות אחת מעל השנייה באותה כניסה, ושתיהן פונות לאותה חזית ברחוב. ההבדל בין שתיהן הוא קומה אחת ושיפוץ שבוצע לדירה שבקומה השנייה”. לדבריו, “ההבדל במחיר בין שתי העסקאות הוא מיליון שקל המגלם בתוכו את הבדל הקומה, ויש לזה משמעות מאחר והבניין ללא מעלית, וגם השיפוץ שבוצע לדירה שבקומה השנייה במסגרתו בוצעה החלפת אינסטלציה, ריצוף והתקנת מערכות חכמות.

הדירה ברחוב רבי בנימין במרכז בת ים / צילום: סרגי גולדפראב

 הדירה ברחוב רבי בנימין במרכז בת ים / צילום: סרגי גולדפראב

“באופן כללי, באזור הזה של בת ים, הייתה בשנה האחרונה עליית מחירים של יותר מ-30%. שתי הדירות היו בשיווק כחודשיים, הדירה בקומה שנייה נמכרה תוך חודשיים וחצי, וזו שבקומה השלישית, הלא משופצת, נמכרה תוך חודש”.

דיזנגוף: בכמה עלתה דירת שני חדרים בחודש וחצי?

ברחוב דיזנגוף בת אביב, נמכרה דירת 2 חדרים, 39 מ”ר ועוד 5 מ”ר מרפסת, בקומה 3 מתוך 6, בבניין עם מעלית, הכוללת חניה רובוטית תת-קרקעית, ב-2.95 מיליון שקל (75.6 אלף שקל למ”ר).

הדירה ברחוב דיזנגוף בתל אביב / צילום: גיא גדעון

 הדירה ברחוב דיזנגוף בתל אביב / צילום: גיא גדעון

“הדירה נמצאת בבניין חדש שנבנה לפני שבע שנים על קרקע ריקה, והיא נמצא במיקום מאוד מרכזי ליד כיכר דיזנגוף”, מספר מעוז חרל”פ ממשרד קונקורד, שתיווך בעסקה. לדבריו, “באזור בונים מלון גדול, וממול יש עוד פרויקט של תמ”א. באזור דיזנגוף אין בניינים חדשים, כי אין הרבה פרויקטים של תמ”א בגלל המסחר – עסקים שחוסמים ביצוע תמ”א 38 ברחוב. הבניין שבו הנכס נמצא נבנה בשנת 2015 על ידי קבוצת רכישה, ולא מדובר על תמ”א, אלא על פרויקט חדש. אזור דיזנגוף עבר שינוי משמעותי בשנים האחרונות, ובעקבותו חלה עלייה משמעותית בערך הנכסים מה שהפך אותו לאזור יוקרה”.

חרל”פ מוסיף שמבחינת תחבורה ציבורית מדובר על אחד האזורים הנגישים ביותר בתל אביב. לדבריו, “הדירה הייתה על המדף חצי שנה. התחלנו את השיווק במחיר גבוה יחסית – 3.3 מיליון שקל אולם בהמשך הורדנו את המחירים כי בכל זאת מדובר על דירה קטנה. הדירה מושכרת לעוד שנה וחצי. באופן כללי דמי השכירות הממוצעים לחודש בשכונה נעים בין 6,000 ל-7,200 שקל”. המוכרת היא תושבת העיר והקונה הוא משקיע מדרום הארץ.

חרל”פ מציין שלפני חודשים נמכרה באותו בניין, דירה זהה בדיוק בקומה חמישית ב-2.84 מיליון שקל. “כל קומה לגובה הבניין מעלה את ערך הנכס ב-50-100 אלף שקל. במקרה הזה הדירה שנמכרה בקומה 3 שווה כיום 110 אלף שקל יותר מזו שנמכרה בקומה חמש – לא כולל תוספת קומה”.

נמכרו

ירושלים

ברחוב שלמה בן יוסף בשכונת ארמון הנציב, דירת 4 חדרים, 88 מ”ר, קומה 1 מתוך 5, כולל מחסן, ב־1.73 מיליון שקל.

ברחוב מרדכי אלקחי בשכונת ארמון הנציב, דירת 3.5 חדרים, 73 מ”ר, קומה 4 מתוך 4, ב־1.65 מיליון שקל.

ברחוב עמשא בשכונת מלחה, בית פרטי 4 חדרים כולל יחידת דיור 100 מ”ר בנוי על מגרש של 500 מ”ר עם זכויות בנייה נוספות, ב־3.7 מיליון שקל. (רי/מקס חזון)

ראשון לציון

ברחוב אשר ברש, דופלקס 6 חדרים, 188 מ”ר, מרפסת 32 מ”ר, קומה 1 מתוך 2, כולל חניה, ב־3.2 מיליון שקל.

ברחוב פינס, דירת 4.5 חדרים, 108 מ”ר, קומה 4 מתוך 4, ב־1.62 מיליון שקל. (רי/מקס אידיאל)

שדרות

ברחוב נחל אשלים בשכונת נאות השקמה, דירת 5 חדרים, 145 מ”ר, מרפסת 17 מ”ר, 2 חניות, בבניין עם מעלית, ב־1.38 מיליון שקל.

ברחוב משה רבנו בשכונת נאות הנביאים, בית פרטי 4.5 חדרים, 112 מ”ר, גינה 170 מ”ר, כולל מחסן וחניה, ב־1.34 מיליון שקל.

ברחוב משה רבנו, בית פרטי, 3.5 חדרים, 70 מ”ר, גינה 180 מ”ר, כולל חניה, ב־1.13 מיליון שקל.

ברחוב מנחם בגין בשכונת בן גוריון ב’, דירת גן, 4 חדרים, 135 מ”ר, גינה 176 מ”ר, כולל מחסן, חניה, בבניין עם מעלית, ב־1.59 מיליון שקל.

ברחוב שלום שבזי בשכונת נאות אשכול, דירת 5 חדרים, 111 מ”ר, קומה 4 מתוך 4, ב־705 אלף שקל. (רי/מקס שלי)

נהריה

ברחוב הצנחנים, דירת 4 חדרים, 110 מ”ר, קומה 3 מתוך 8 בבניין עם מעלית, כולל חניה, ב־1.45 מיליון שקל.

ברחוב הרצל, דופלקס 4.5 חדרים, 138 מ”ר, קומה 2 מתוך 3 כולל מעלית, כולל חניה, ב־1.35 מיליון שקל. (רי/מקס חלוצים)

פרדס חנה־כרכור

ברחוב המעיין בשכונת מגד, וילה בודדת חד מפלסית 5.5 חדרים, 181 מ”ר על מגרש בגודל 506 מ”ר כולל שתי חניות, ב־4.12 מיליון שקל.

ברחוב שמואל הנגיד במרכז המושבה, דירת גן 4 חדרים, 130 מ”ר, 40 מ”ר גינה, 6 מ”ר מחסן, בקומת קרקע מתוך 3, עם מעלית וחניה, ב־2.7 מיליון שקל ( אנגלו סכסון)Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.