Lifestyle

۸۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد بیمه اجتماعی می‌شوندرئیس کمیته امداد از پوشش بیمه اجتماعی ۸۰۰ هزار مددجوی تحت پوشش این نهاد در اجرای طرح فراگیر بیمه اجتماعی محرومان خبر داد.

به گزارش ایسنا، سیدمرتضی بختیاری در نشستی خبری که همزمان با مراسم رونمایی از طرح ملی بیمه اجتماعی فراگیر محرومان و اقشار کم برخوردار صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر برگزار شد، اظهار کرد: مجلس در اقدامی مناسب از یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر از افراد محروم جامعه تحت پوشش طرح ملی بیمه اجتماعی فراگیر حمایت کرد. ۸۰۰ هزار نفر از این افراد از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد هستند و این اقدام کار بزرگی است و در دولتی که دولت محرومان نام دارد همین انتظار می‌رود که در افزایش رفاه محرومان جامعه بیمه آنان را فراهم کند.

حجت‌الله عبدالملکی – وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی – نیز اظهار کرد: چهار کلان پروژه کار، نظام تامین اجتماعی، رفع فقر و اموال مردم در وزارت رفاه و کار پیگیری می‌شود. در همین رابطه زیست بوم ملی اشتغال و پوشش بیمه برای آحاد جامعه از جمله فعالیت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر است و نمایندگان مجلس در بودجه ۱۴۰۱ برای یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر امکان پوشش بیمه اجتماعی فراگیر محرومان فراهم کرده اند.

وی ادامه داد: پنج درصد حق بیمه در بیمه روستائیان توسط افراد پرداخت می‌شود و در طرح بیمه فراگیر سال نخست حق بیمه محرومان رایگان است و در سال‌های بعد هر سال یک درصد حق بیمه افزایش می‌یابد 

وزیر رفاه افزود: با این طرح آتیه این گروه از جامعه تضمین می‌شود و انگیزه آنان برای اشتغال هم بیشتر خواهد شد. در همه نظام‌های مبارزه با فقر ایجاد امید مورد توجه و اجرای طرح‌ بیمه محرومان در ایجاد امید آنها موثر است و کمیته امداد در تحقق این طرح تلاش بسیاری کرد.

به گزارش کمیته امداد در پایان از طرح ملی بیمه اجتماعی فراگیر محرومان و اقشار کم برخوردار به صورت ویدئو کنفرانس و در ارتباط با مدیران استانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رونمایی شد.

انتهای پیامSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.