Business

کشور امروز درگیر گرد و خاک شدید است- اخبار هواشناسی – اخبار اقتصادی تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد اصغری اظهار کرد: در روز‌های قبل اعلام کردیم که چشمه‌های تولید گردو خاک در شمال عراق و کشور‌های سوریه و عربستان همچنان باقی است و متاسفانه استان‌های مرزی را از جمله کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، آذربایجان غربی درگیر می‌کند.

وی افزود: جریانات غربی در لایه‌های بالایی جو به قدری قوی است که این گردو خاک را جارو می‌کند و استان‌های همدان، مرکزی، قم، البرز و تهران را تحت تاثیر قرار داده است. هر چقدر به سمت شمال غربی پیش می‌رویم این گردو خاک تضعیف می‌شود.

وی گفت: با توجه به اتفاقاتی که در خاورمیانه به جهت کم بارشی داشته ایم این موضوع تکرار خواهد شد و اوج این گردو خاک از فروردین تا مرداد است و تا موقعی که این چشمه‌ها وجود داشته باشد گرد و خاک نیز خواهد بود.

اصغری افزود: براساس تصاویر ماهواره‌ای منشاء این گرد و خاک در کشور عراق است که متاسفانه استان‌های آذربایجان غربی، کرمانشاه، مرکزی، البرز، زنجان، قم، تهران و قزوین را تحت تاثیر قرار داده است.

وی گفت: از آخر وقت امروز از سمت شمال غربی جبهه هوایی وارد کشور خواهد شد که سبب بارش می‌شود و تا روز یکشنبه استان‌های زنجان، تهران، قم، مرکزی، همدان، البرز، مرکزی و استان‌های شمال شرق و آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، تهران، البرز، قم، همدان، اردبیل را تحت تاثیر قرار خواهد داد و باعث می‌شود که گردو خاک شسته شود.

وی گفت: با توجه به آلودگی هوا و شاخص آن مردم از حضور در فضای باز خودداری کنند و همچنین با توجه به جریانات جنوبی در سواحل دریای خزر و باد‌های جنوبی آتش سوزی در جنگل‌های شمالی مستعد خواهد بود بنابراین مسافران از روشن کردن آتش خودداری کنند تا شاهد اتش سوزی جنگل‌ها نباشیم و مسئولان امر نیز این موضوع را در نظر بگیرند.

انتهای پیام/Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.