Lifestyle

کتاب گویای «روزهای جنگی سعید» منتشر شدکتاب گویای «روزهای جنگی سعید» تهیه و بر روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه‌مندان قرارگرفته است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، کتاب گویای «روزهای جنگی سعید»، به تهیه‌کنندگی فرزاد شریفی و صداپیشگی و روایت حمید یزدانی ابیانه در ۵۷۱ دقیقه تهیه و بر روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است

لازم به ذکر است، علاوه بر نسخه کامل این کتاب، نسخه دیگری به‌صورت خلاصه از کتاب «روزهای جنگی سعید» به تهیه کنندگی معصومه ملالو و روایت بهادر ابراهیمی تهیه شده است.

کتاب «روزهای جنگی سعید»، خاطراتی از «سعید بلوری»، جانباز و رزمنده‌ی گردان تخریب لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) است که گروه تحقیقاتی فتح‌الفتوح، پژوهش و نگارش آن را بر عهده داشته است.

جنگ با تمام زشتی‌ها و وجه غیرانسانی خود، الهام‌بخش آثاری زیبا در حوزه‌ی ادبیات و فرهنگ پایداری شده است. چهل سال از آغاز جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه ایران می‌گذرد؛ جنگی که طولانی‌ترین جنگ کلاسیک قرن بیستم دانسته شده است.

این کتاب خاطرات سعید بلوری، یکی از رزمندگان گردان تخریب لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص)، است که لحظات شیرین و حیرت‌انگیزش، آن را بسیار دل‌نشین کرده است.

تلاش‌های گوناگون و ارزشمندی برای ثبت ابعاد مختلف این رویداد عظیم در قالب‌های ادبی، هنری و پژوهشی انجام گرفته است. بااین‌حال، کماکان حجم بسیاری از موضوع‌ها و رخدادهای این حماسه‌ی ملی مغفول مانده است. مؤلف این کتاب به بخشی از این خاطرات و رخدادها اشاره کرده است.

سعید بلوری در بیستمین روز مردادماه سال ۱۳۴۵ متولد شد. تنفس گازهای شیمیایی و جراحت‌های چشم از یادگارهای دفاع مقدس برای او است. کتاب «روزهای جنگی سعید» از خاطرات این بزرگ‌مرد می‌گوید.                          

کتاب «روزهای جنگی سعید» به نویسندگی گروه فتح‌الفتوح در سال ۱۴۰۰ از سوی انتشارات مرزوبوم منتشر شده است.

برای دریافت کتاب گویای «روزهای جنگی سعید» اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیامSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close