Lifestyle

کتاب «آتش و قصه» منتشر شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، کتاب «آتش و قصه» نوشته جورجو آگامبن، فیلسوف ایتالیایی، با ترجمه فرهاد اکبرزاده در مجموعه کتاب‌های «درنگ‌ها» نشر لگا منتشر شده است.

چه چیزی در ادبیات مدنظر است؟ آیا می‌توان آتشی را که داستان‌های مان از دست داده‌اند، اما به هر قیمتی در صدد کشف دوباره آن‌اند شناسایی کرد؟ و چیست آن سنگ فیلسوف که نویسندگان، با شور و اشتیاق کیمیاگران، در تلاش‌اند تا به آن در کوره کلمات شکل دهند؟ نزد جورجو آگامبن که می‌گوید تمثیل الگوی پنهان تمام روایت‌هاست، هر عمل آفرینشی سرسختانه در برابر آفرینش مقاومت می‌کند، از این رو به هر اثری قدرت و لطفش را می‌بخشد.

ده مقاله جمع آوری شده در کتاب «آتش و قصه» آثاری از خوانش فیگورهای مختلف از ارسطو تا پل کله را پوشش می‌دهند و نشان دهنده این است که چه چیزی پژوهش‌های اخیر آگامبن را با فشار به‌پیش می‌راند. همان‌طور که اغلب در مورد نوشته‌های آگامبن دیده می‌شود، در این کتاب تمرکز ویژه نوشتار او معطوف به معمای ادبیات، خواندن و نوشتن، و زبان به‌عنوان آزمایشگاهی برای درک نوعی دیدگاه سیاسی‌اخلاقی است که ما را در ورای قدرت حاکمیت قرار می‌دهد.

کتاب «آتش و قصه» در ۱۳۰ صفحه، قطع پالتویی، با قیمت ۴۰ هزار تومان در اختیار علاقه مندان قرار دارد.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.