Lifestyle

چاپ چهارم «معلم باید در خط مقدم باشد» روانه بازار شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، چاپ چهارم کتاب «معلم باید در خط مقدم باشد» شامل رهنمود دهای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون معلمان و آموزش و پرورش همزمان نوشته سعید ابوالقاضی همزمان با هفته معلم توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شده است.

تعلیم و تربیت یکی از اهداف مهم انبیا الهی و ائمه اطهار در طول تاریخ بوده و همواره تربیت، علم‌آموزی و کار حساس معلمان مورد ستایش پیشوایان دینی بوده است. از آنجا که معلمی و تعلیم و تربیت اهمیت فراوانی دارد مجموعه «معلم باید در خط مقدم باشد» که گلچینی دل نشین و جذاب از بیانات رهبر معظم انقلاب در طول سال‌های ۶۶ تا ۹۷ است، تدوین شده تا گامی مؤثر در جهت تربیت نسل انقلاب اسلامی برداشته شود. این کتاب در ۶ فصل و ۳ ضمیمه تدوین شده است.

فصل اول به ارزش و جایگاه معلم که نقشی حساس، پررنگ در تربیت، دارای اجر بالا و مسئولیتی سنگین دارد، پرداخته است. فصل دوم ارزش علم و علم‌آموزی در گذشته، حال و آینده و تأثیر آن بر پیشرفت جامعه را دربرگرفته است. فصل سوم به جایگاه تعلیم و تربیت و نقش اخلاق، تعهد و دانش در متعلمان پرداخته است. در فصل چهارم اهمیت فرهنگ و توجه به تهاجم فرهنگی در جامعه معلمان، دانش‌آموزان و آموزش و پرورش گنجانده شده است.

در فصل پنجم وظایف و اهداف معلمان، لزوم خودباوری به دانش‌آموزان، تعهد و تخصص، وجدان کاری، استفاده از تصویر و داستان و شعر در آموزش، اخلاق، تدین و … بیان شده است. در فصل ششم به جایگاه آموزش و پرورش، اهداف، وظایف، آسیب‌ها، بحران و لزوم تحول در آن پرداخته شده است. همچنین در بخش ضمیمه شماره ۱ به جایگاه والای شهید مطهری به عنوان معلمی برتر پرداخته شده است. در ضمیمه ۲ سند تحول آموزش و پرورش آورده شده است. و ضمیمه شماره ۳ برخی نمودارهای مهم در رابطه با معلمان و آموزش و پرورش گنجانده شده است همچنین بیانات معظم له در جمع معلمان و فرهنگیان سراسر کشور، آموزش و پرورش، شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانش‌آموزان، مسئولان اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان، نخبگان و سایر مجامعی که در موضوع تعلیم و تربیت فعالیت دارند نیز در این کتاب آمده است.

چاپ چهارم این‌کتاب با ۱۹۴ صفحه عرضه شده است.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close