Business

نگاهی به آمارهای بازار ارزهای دیجیتال


نوبیتکس+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، گزارش سال صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس منتشر شد؛ نوبیتکس که بیش از ۷۰ درصد بازار ارز‌های دیجیتال در ایران را در اختیار دارد، در گزارش سال خود آماری از تعداد معاملات، سن کاربران، سهم هر استان از بازار، علاقه کاربران به انواع رمزارز‌ها و… ارائه کرده است.

نوبیتکس در گزارش سال خود تلاش کرده با توجه به روند شتابان صنعت بلاکچین و ارز‌های دیجیتال در جهان و ایران، برای اولین بار دورنمایی از وضعیت بازار رمزارز‌ها در کشور ارائه کند که می‌تواند مبنای پژوهش‌ها و گزارش‌های تحلیلی پژوهشگران و خبرنگاران باشد.

این گزارش از آن جهت می‌تواند نمایی کلی از بازار رمزارز‌ها در ایران ارائه کند که بر اساس تخمین‌های صورت گرفته، حدود ۷۰ درصد معاملات رمزارز سرمایه‌گذاران ایرانی در پلتفرم نوبیتکس انجام می‌شود.

به همین دلیل نوبیتکس وظیفه خود دانسته تا با انتشار این گزارش، به مسئولیت اجتماعی خود برای کمک به پژوهشگران، فعالان وتصمیم‌گیران حوزه رمزارز عمل کند.

بخشی از موضوعاتی که در این گزارش به آن‌ها پرداخته شده، به این شرح است:

• در سال ۲۰۲۱، ۱۵۴ میلیون و ۴۴۴ هزار و ۷۱۸ سفارش منجر به معامله در نوبیتکس ثبت شده است.

• علاقه کاربران نوبیتکس به سرمایه‌گذاری روی دوج‌کوین، بیت‌کوین، کاردانو و اتریوم بیشتر از سایر رمزارزها است.

• تعداد سفارشات ثبت شده در نوبیتکس در سال ۲۰۲۱، با رشد ۱۹۰۰ درصدی روبه رو بوده است.

• ۴۴ درصد کسانی که وارد دنیای کریپتو در نوبیتکس شده‌اند، ۳۱ تا ۴۰ سال سن دارند.

• ۲۸ درصد فعالان نوبیتکسی ارز‌های دیجیتال در استان تهران هستند و استان خراسان رضوی با ۹.۶ درصد در رتبه دوم قرار دارد؛ آذربایجان شرقی و اصفهان نیز هر کدام با ۷ درصد در رتبه سوم بیشترین تعداد کاربر در بین استان‌ها قرار دارند.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.