Lifestyle

نظر وزیر بهداشت درباره سلامت اتباع افغانستانیبه گزارش خبرگزاری خبرانلاین، بهرام عین اللهی، در پیامی نوشت: استکبار جهانی و ایادی منطقه‌ای آن به بهانه‌های واهی اهتمام خود را برای ایجاد اختلاف و فتنه بین دو ملت بزرگ جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان به کار بسته است و با خلق اتفاقاتی ناخوشایند، دل‌های برادران و خواهران مسلمان دو کشور به ویژه در ماه مبارک رمضان را آزرده خاطر نموده است.

افکار عمومی جهان و نهادهای مسئول بین المللی، به خوبی واقف هستند که جمهوری اسلامی ایران با درک شرایط ویژه آن کشور، از ۴ دهه پیش تاکنون میزبان شایسته ای برای تعداد کثیری از برادران و خواهران افغانستانی بوده است و همواره از ارائه هیچ گونه خدماتی به ایشان دریغ نورزیده است.

وزارت بهداشت، نیز به نوبه خود در چارچوب سیاست‌های کلی دید والای مسئولین عالی جمهوری اسلامی ایران به ارزش‌های دینی و کرامت انسانی و رسالت‌های سازمانی و انسان دوستانه خود افتخار دارد که علیرغم مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌های ظالمانه و هزینه‌های سنگین موجود، نهایت تلاش خود را جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی برای اتباع افغانستانی از ابتدای ورود ایشان به کشور به کار بسته است.

در واقع رسیدگی به نیازهای بهداشتی و سلامت این گروه در اولویت کاری وزارت بهداشت بوده است. از جمله در زمان شروع کووید ۱۹، همانند اتباع ایرانی هیچ گونه محدودیتی برای مراجعه و درمان این اتباع در مراکز درمانی سراسر ایران قائل نبوده است. به طوری که حجم قابل توجهی از این بیماران به طور رایگان یا حداقل هزینه در مراکز درمانی و بیمارستان‌های کشور بستری و درمان شده اند یا از برنامه ملی واکسیناسیون رایگان جمهوری اسلامی ایران بر علیه بیماری کووید ۱۹ بهره مند شده اند.

در این راستا وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم تداوم این خدمات، از اتفاقات تلخ اخیر، ابراز تأسف نموده و فتنه انگیزی های عامدانه و هدفمند دشمنان دو ملت را به شدت محکوم می‌نماید و اعتقاد راسخ دارد که با هوشیاری مردم در دو سوی مرزها توطئه‌های معاندان ناکام خواهد ماند، چراکه روابط دو ملت هم زبان، هم فرهنگ و هم مذهب، بر ریشه‌های عمیق‌تری استوار می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

وزیر بهداشت: ۹۴درصد مردم واکسن زده‌اند

وزیر بهداشت: ارز ترجیحی ضدتولید بود

۲۳۳۲۳۳Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close