Business

معاملات با سرمایه گذاران خارجی با روبل انجام شودبه گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه قانونی را به امضا رساند که برای سرمایه گذاران خارجی در بخش خصوصی در زمینه ساخت کشتی‌های باری گاز طبیعی مایع و نیز خدمات کشتیرانی بر تسویه معاملات با روبل (واحد پول روسیه) تأکید دارد.

طبق گزارش خبرگزاری تاس، بر اساس این قانون قیمت خدمات در بندر مانند بارگیری، تخلیه و ذخیره سازی گاز مایع تولید شده در قطب شمال را می‌توان به ارز‌های خارجی تخمین زد؛ اما پرداخت این خدمات تنها به روبل روسیه خواهد بود.

هدف از این مرحله کاهش ریسک اجرای پروژه‌های LNG مربوط به نوسانات بازار ارز است. در حال حاضر، پروژه‌هایی در شبه جزیره یامال، در قلمرو کامچاتکا و منطقه مورمانسک، برای ساخت مجتمع‌های حمل و نقل LNG دریایی در حال اجراست.

گفتنی است پیش از این، معاون نخست وزیر روسیه از موافقت برخی مشتری‌های اروپایی گاز روسیه با پرداخت روبل در ازای خرید گاز از روسیه خبر داده بود

معاون نخست وزیر روسیه گفته بود: روسیه سی درصد از نفت و چهل درصد از گاز وارداتی اتحادیه اروپا را تامین می‌کند. بدون در نظر گرفتن منابع انرژی روسیه نمی‌توان از امنیت انرژی در اروپا سخن گفت.

او همچنین هشدار داده بود تحریم‌ها علیه روسیه باعث افزایش بی سابقه قیمت‌ها می‌شود.

منبع:
باشگاه خبرنگاران جوانSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close