Lifestyle

فرد متخلفی که موی دانش‌آموزان را کوتاه کرد به هیئت تخلفات اداری معرفی شد- اخبار فرهنگیان و مدارس – اخبار اجتماعی تسنیم


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، 10 روز پس از بازگشایی مدارس اوضاع خوشایندی مشاهده نمی‌شود و در همین مدت کوتاه اخباری از اعمال قلدری علیه دانش‌آموزان و حتی ضرب و شتم آنها به گوش می‌رسد.

در روزهای اخیر، ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد یکی از کارکنان مدرسه در حالی که دانش‌آموزان در صف ایستاده‌اند با قیچی به کوتاه کردن موی آنها اقدام می‌کند پیشتر نیز خبری از شکستن سر دانش‌آموز پایه چهارم دبستان توسط معلم در شهرستان اشنویه منتشر شده بود.

ویدیوی کوتاه کردن موی دانش‌آموزان با واکنش‌های منفی بسیاری در فضای مجازی مواجه شده است. بیشتر کاربران این اقدام معلم را مصداق بارز کودک‌آزاری سیستماتیک و تحقیر دانش‌آموزان توسط مسئولان مدرسه دانسته‌اند.

تنها واکنش آموزش و پرورش به این موضوع از سوی صادق ستاری فرد سخنگوی این وزارتخانه آن هم نه در سایت وزارت آموزش و پرورش بلکه در صفحه تویتر او بود!

ستاری فرد در اینباره نوشت: ولقد کرمنا بنی آدم و ما فرزندان آدم را بسیار گرامی داشتیم. رفتار فرد خاطی با دانش‌آموزان عزیز (قیچی کردن مو) طبق ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات اداری “اعمال و رفتار خلاف شئون اداری یا شغلی است” که از طریق هیات رسیدگی به تخلفات اداری و مجازات و تنبیهات مقرر در این قانون رسیدگی می‌شود.

با این حال وزارت آموزش و پرورش در اطلاع رسانی نسبت به این موضوع که این اتفاق مربوط به کدام مدرسه و در کدام استان است و اینکه با فرد خاطی چه برخوردی انجام شده است، به ارائه جزئیات بیشتری اقدام نکرد!

هم اکنون علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در توییتی درباره نحوه برخورد با فرد خاطی ضمن اعلام استعفای مدیر و معاون مدرسه، نوشته است: متخلفی که کرامت دانش آموزان را حفظ نکرده بود به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری معرفی شد، مدیر و معاون مدرسه نیز استعفا دادند. سوءرفتارهای شخصی و خارج از ضابطه قابل انتساب به جامعه خدوم فرهنگیان نیست.

 

انتهای پیام/

 

 

 Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close