Lifestyle

عدالت فرهنگی، شعار بنیادی وزارت ارشاد استایسنا/مرکزی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: عدالت فرهنگی شعار بنیادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی است.

محمدمهدی اسماعیلی شامگاه پنجشنبه ۱۹ اسفندماه در پایان سفر به شهرستان زرندیه در گفت‌وگو اظهار کرد: به همین دلیل اهتمام جدی در این وزارتخانه وجود دارد تا عقب افتادگی‌ها در بخش‌های مختلف به لحاظ زیرساختی جبران شود.

وی افزود: در بازدید از شهرستان زرندیه مشکلات زیرساختی مانند سایر شهرهای کشور وجود داشت و تلاش می‌کنیم در گام نخست الزامات اولیه را که شامل تکمیل زیرساخت‌ها و حمایت از موسسات و فعالان فرهنگی است به سرانجام برسد.

او گفت: تلاش خواهیم کرد که با تخصیص اعتبارات، مجمتع فرهنگی زرندیه تکمیل شود.‌ حمایت از موسسات مردمی از اولویت‌های کاری وزارت ارشاد است و مدیر کل ارشاد استان مرکزی این ماموریت را بر عهده خواهد داشت.

وزیر ارشاد تصریح کرد: حمایت از فعالان فرهنگی هنری و رسانه‌ای از طریق صندوق اعتباری هنر را پیگیری می‌کنیم و تلاش خواهیم کرد بخش از مطالبات را در فرصت کوتاه حل و فصل کنیم.

وی افزود: تکمیل زیرساخت‌های فرهنگی، افزایش نیروی انسانی مطابق الگو و همچنین افزایش قابل ملاحظه اعتبارات در شهرستان‌های استان مرکزی را دنبال خواهیم کرد.

اسماعیلی همچنین گفت:تلاش می کنیم با فراهم کردن ارز مورد نیاز برای سال آینده، افزایش یارانه کاغذ را انجام دهیم.

استاندار استان مرکزی نیز گفت: در سفر وزیر ارشاد از طرح‌های نیمه‌تمام حوزه فرهنگ بازدید شد و در خصوص تزریق بودجه برای تکمیل پروژه‌ها برنامه‌ریزی لازم صورت گرفت و مقام عالی وزارت ارشاد با برخی ظرفیت های استان مرکزی به ویژه ساوه و زرندیه از نزدیک آشنا شدند.

فرزاد مخلص‌الائمه افزود: اهالی فرهنگ و هنر نیز در نشست صمیمی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیان دغدغه‌ها و مشکلات خود پرداختند و تصمیماتی در خصوص رفع مسائل اتخاذ شد.

وی با اشاره به اینکه حوزه فرهنگ یکی از اولویت‌ها و کانون‌های توجه دولت سیزدهم است، تصریح کرد: در بودجه سال آینده تمهیدات مطلوبی در حوزه فرهنگ اتخاذ شده است و امیدواریم با گشایش‌ و رشد اقتصادی، اتفاقات اثرگذاری در حوزه فرهنگی و هنری کشور رقم بخورد.

او گفت: در این سفر علاوه بر تخصیص اعتبار ملی برای حوزه فرهنگ شهرستان زرندیه و نیز تکمیل مجتمع نیمه کاره فرهنگی و هنری مقرر شد سینمای ساوه نیز با مشارکت شهرداری و وزارت ارشاد احداث شود و تجهیز آن نیز توسط وزارت ارشاد صورت گیرد.

استاندار مرکزی در پاسخ به پرسشی مبنی بر پرداخت مطالبات کارگران نیز گفت: تاکید دولت بر این است که هیچ حقوق معوقه ای وجود نداشته باشد و براساس ارزیابی‌های صورت گرفته در حال حاضر هیچ‌یک از مجموعه‌های دولتی حقوق معوق ندارند.

او تصریح کرد: مطالبات کارگران شهرستان‌های ساوه و زرندیه نیز به طورکامل پرداخت شده است اما چند واحد تولیدی در اراک حدود دو ماه حقوق معوق دارند، که پرداخت خواهد شد و همچنین درخصوص شرکت‌های وابسته به نهادهای غیردولتی که در زمینه سهامداری مشکلاتی دارند باید اصلاحات لازم  صورت گیرد تا مشکلات آنها برطرف شود.

گفتنی است وزیر ارشاد در سفر به زرندیه از مجتمع فرهنگی هنری نیمه کاره شهر مامونیه مرکز شهرستان زرندیه بازدید بعمل آورد و از نزدیک با ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و مشکلات این شهرستان در حوزه فرهنگ و هنر آشنا و سپس در جلسه نشست اصحاب فرهنگ و هنر این شهرستان شرکت کرد.

انتهای پیامSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.