Business

شرایط جدید افتتاح حساب پس انداز مسکن جوانان اعلام شد


به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن، بر این اساس سقف تسهیلات اعطایی برای افتتاح کنندگان حساب پس‌انداز مسکن جوانان در سال ۱۴۰۱ پس از گذشت ۱۵ سال در شهر تهران ۲۰ میلیارد ریال، در مراکز استان‌ها و شهر‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ۱۷ میلیارد ریال و در سایر مناطق ۱۴ میلیارد ریال تعیین‌شده است.

همچنین سقف تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان برای افتتاح کنندگان در سال ۱۴۰۱ پس از گذشت ۵ سال در شهر تهران، مراکز استان‌ها و شهر‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و سایر مناطق به ترتیب هشت، هفت و شش میلیارد ریال تعیین‌شده است.

بر اساس تغییرات جدید به‌عمل‌آمده حداقل مبلغ افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوانان در سال ۱۴۰۱؛ در تمام مناطق جغرافیایی از ۲ میلیون ریال به ۴ میلیون ریال افزایش داشته است.

مناطق جغرافیایی برای افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوانان در سال جاری و همچنین حساب‌هایی که در سال پیش افتتاح‌شده و تاکنون از این تسهیلات استفاده نکرده‌اند، بر اساس پایه جغرافیایی «تهران»، «مراکز استان‌ها و شهر‌های بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت» و «سایر مناطق» دسته‌بندی شده است که با لحاظ این قاعده سقف تسهیلات محل این حساب در تمامی مراکز استان‌ها و شهر‌های بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت (به‌غیراز شهر تهران) یکسان خواهد بود.

این تسهیلات سال‌به‌سال با توجه به شرایط اقتصادی کشور به روزرسانی شده و از همین رو حساب پس‌انداز مسکن جوانان به‌عنوان تسهیلات کمکی خانه‌دار شدن جوانان در سال جدید با تغییراتی همراه بوده است.

سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل حساب جوانان هرساله توسط بانک مسکن به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران پیشنهادو به تصویب بانک مرکزی می‌رسد و پس از تایید به شبکه ابلاغ می‌شود.

پیش‌ازاین هرساله مقادیری به سقف تسهیلات اضافه‌شده و در این سال‌ها به دلیل جهش قیمتیِ اخیرِ مسکن، این سقف نسبت به سال‌های گذشته افزایش قابل‌توجهی را تجربه کرده است که به‌عنوان‌مثال در سال پیش رو در شهر تهران نسبت به سال قبل این تسهیلات معادل ۲ برابر افزایش‌یافته است.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.