Business

سقف قیمت‌های چهار کالای اساسی از فردا …


در این جلسه که با محوریت «مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها» برگزار شد، درخصوص تغییر قیمت‌های اقلام مرتبط با اصلاح قیمت‌های چهار قلم کالای اساسی که در طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها متناسب‌سازی می‌شوند، بحث و تصمیم‌گیری شد.

همچنین در این جلسه تاکید شد تا با همکاری و هماهنگی نهادهای نظارتی و بازرسی اعم از وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی و با کمک سازمان تعزیرات به صورت وسیع و در سرتاسر کشور، نظارت و کنترل بر وضعیت بازار و قیمت‌ها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و محلات تشدید شود.

در این جلسه که رئیس دفتر رئیس‌جمهور، وزرای کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دادگستری، صمت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، راه وشهرسازی، اقتصاد، رؤسای سازمان برنامه و بودجه و صدا و سیما، سخنگوی دولت و همچنین استاندار تهران نیز حضور داشتند، اعضای ستاد تنظیم بازار تصریح کردند که پس از اعلام و تأیید گزارش گرانفروشی و تخلف از چرخه تولید تا توزیع و فروش با متخلفان با اشد مجازات برخورد و چنانچه متخلف در زمره مدیران مراکز دولتی بود به سرعت توسط مقام مافوق عزل شود.

در این جلسه گزارشی از چگونگی تعیین دهک‌های درآمدی و نحوه اختصاص یارانه‌ها به این دهک‌ها ارائه و مقرر شد ضمن رسیدگی سریع به اعتراضات با همکاری سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها برنامه‌ریزی لازم برای ثبت‌نام متقاضیان جدید نیز آغاز شده و چنانچه اعتراض‌کننده یا فرد جدید مشمول قرار گرفت، یارانه اعلامی از اولین روز آغاز طرح اصلاحی به وی تعلق گیرد.

در ادامه همچنین مقرر شد نظارت کاملی بر چگونگی توزیع آرد در سطح نانوایی‌ها و نحوه مصرف آرد نانوایی‌های سراسر کشور به منظور جلوگیری از فروش آرد خارج از شبکه اعمال شود.

در جلسه روز چهارشنبه همچنین وزیر جهاد کشاورزی گزارشی از تصمیمات اتخاذ شده در جلسه مشترک وزارت صمت، جهاد کشاورزی و دادگستری در خصوص چگونگی بازرسی‌ها و تقسیم کار در این زمینه ارائه کرد.
ایسناSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close