Lifestyle

«ستاره بارون» حاج قاسم برای کودکان منتشر شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، کتاب شعر «ستاره بارون» سروده‌های ناهید حسن‌پور با موضوع شهید حاج قاسم سلیمانی برای کودکان توسط انتشارات دارخوین منتشر و راهی بازار نشر شده است.

حسن پور درباره این کتاب گفت: «ستاره بارون» از زمان کودکی تا لحظه شهادت حاج قاسم را در چند موقعیت به صورت شعر برای کودکان روایت کرده است.

وی افزود: بخش کودکی، نوجوانی و جوانی، شروع جنگ و بعد از زمان جنگ، حضور داعش و نبرد با آنها، معرفی حاج قاسم و ویژگی‌های شخصیت شهید، ماجرای آن شب سرد زمستانی و لحظه شهادت حاج قاسم که در واقع هدف اصلی این کتاب با توجه به نام ستاره بارون بوده است مورد اشاره اشعار است.

این نویسنده درباره اسم کتاب عنوان کرد: «ستاره‌ها» با توجه به صحبت رهبری است که می‌فرمایند «با این ستاره‌ها راه را می‌شود یافت» و هم چنین صحبت ویژه‌ای که بعد از شهادت حاج قاسم فرمودند روح ستارگان حاج قاسم رودر آغوش گرفت. حاج قاسم رو همراهی می‌کنند و حاج قاسم یکی از یاران امام زمان معرفی می‌شود، به دلیل صلح‌طلبی و ویژگی‌هایی که از حاج قاسم در کتاب گفته شده است.

حسن‌پور به مراحل تدوین و صفحه آرایی و طراحی کتاب اشاره کرد و ادامه داد: تاکید داشتیم نام‌کتاب با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب باشد. با توجه به شخصیت چند بعدی و شناخته شده و محبوب حاج قاسم چند موقعیت را در نظر گرفتم. قبل از جنگ و بعد از جنگ. هم نقش نظامی سردار و هم ویژگی‌های غیر نظامی ایشان و در نهایت سعی کردم چه در شعر و چه در طراحی تعریف جدیدی از شهادت و حتی جنگ را داشته باشم و توانستیم روایتی از شهادتی بدون درد، بدون اثری از درد و خون در تصویر و حتی در فریم مخصوص شب سیزدهم دی ماه حاج قاسم با چهره‌ای بشاش برای مخاطب نشان بدهیم.

این نویسنده و شاعر اضافه کرد: دو صفحه آخر کتاب که طراحی ساده است برای رنگ آمیزی. تلاش کردیم به جهت جذاب‌تر شدن و دلنشین‌تر شدن کتاب و مهم‌تر اینکه هدف و رسالت راه حاج قاسم بعد از شهادت را در صفحه آخر نشان دهیم.

وی افزود: به ذهنم رسید تکمیل کننده راه حاج قاسم نابودی اسراییل و آزادی مسجد الاقصی است، که با به تصویر کشیدن کبوترها با نماد صلح جهانی به این موقعیت برسیم. در واقع در فریم ۱۰ که با نشان دادن دست امام زمان و گل‌های نرگسی که از دست آقا به دست حاج قاسم می‌رسد شعر به پایان می‌رسد اما با طراحی بعد باید این موضوع در ذهن کودک و پدر و مادرش تداعی شود که راه حاج قاسم ادامه دارد. و اینکه رنگ آمیزی باید بشود در واقع تلاش کودک را می‌طلبد که در دنیای حقیقی هم همین طور هست باید برای آزادی مسجد الاقصی تلاش کنیم و بی هدف و بدون تلاش منتظر نباشیم.

حسن‌پور گفت: در نهایت فریم ۱۲ کودکانی شاد را نشان می‌دهد که تصویر حاج قاسم در دست یکی از آنها و پرچم ایران در دست کودک دیگر هست. که این خوب گویا و کامل هست و نشان می‌دهد که در آینده هم حتی بعد از آزادی مسجد الاقصی ایران جاویدان هست و حاج قاسم محبوب‌تر خواهد شد. برای طراحی جلد و تمام تصاویر و موقعیت‌ها و المان‌های به کار گرفته شده هدف در نظر گرفتیم و سعی کردیم حاج قاسم رو با تمام ویژگی‌هایی که داشتند و در راس همه سجایای اخلاقی مهربان بودنشون معرفی کنیم.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.