Lifestyle

«زنی شبیه تهران» نقد و بررسی می‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، جلسه نقد و بررسی مجموعه داستان «زنی شبیه تهران» نوشته مهسا دهقانی پور در کافه کتاب ققنوس برگزار می‌شود.

«زنی شبیه تهران»‌ مجموعه‌داستانی از روایت‌های ناتمام پنج‌زن ساکن تهران است که در قالب پنج‌داستان کوتاه ارائه شده‌اند. این‌پنج‌داستان به یکدیگر متصل‌اند و داستان زندگی زنانی هستند که ممکن است هر روز در کوچه‌های تاریک شوش، تماشاخانه‌های متروک لاله‌زار، برج‌های بلند سعادت‌آباد و دیگر مناطق تهران آن‌ها را ببینیم و بی‌تفاوت از کنارشان عبور کنیم. این‌زنان برای تکمیل داستان خود وارد زندگی یکدیگر می‌شوند.

اما از نظر مکان، شهر تهران در این‌داستان‌ها، شهری است که می‌تواند بی‌رحم باشد و هویت جدیدی برای ساکنانش بسازد. شاید تنها راه فرار از این‌هویت، رفتن باشد. بنابراین می‌توان کتاب پیش‌رو را حکایت همین‌رفتن‌ها دانست.

عناوین پنج‌داستان مندرج در این‌کتاب به‌ترتیب عبارت است از: «ونوشته»، «نجات»، «صحرا»، «آبان»‌ و «زهره».

در نشست نقد و بررسی کتاب «زنی شبیه تهران»، ترانه یلدا، معمار و تهران‌پژوه، مهسا محبعلی داستان‌نویس و محمد رحمانیان نویسنده و کارگردان تئاتر از زوایای گوناگون به تحلیل کتاب می‌پردازند. همچنین فریبا کامران بازیگر سینما و تئاتر بخش‌هایی از کتاب «زنی شبیه تهران» را می‌خواند و فیلم مستندی به نام «خداحافظ لاله‌زار زیبا» به کارگردانی محسن ظهوری به نمایش در می‌آید.

این‌نشست روز سه‌شنبه ۱۰ خرداد از ساعت ۱۸ در کافه کتاب ققنوس برگزار می‌شود.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.