Sports

درستکار: به دنبال نتیجه‌گیری در هر رویدادی نیستیم/ مهم، بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان است- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال – اخبار ورزشی تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی کشتی آزاد روز 29 فروردین ماه برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا راهی اولان باتور کشور مغولستان می‌شود. این تیم آخرین تمرینات خود را در خانه کشتی برگزار می‌کند. پژمان درستکار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد قبل از اعزام این تیم به مغولستان، آخرین وضعیت این تیم را در گفت‌وگو با سایت فدراسیون کشتی، شرح داد.

قهرمانی آسیا را مثل یک تورنمنت دیدیم
نگاهی که کادر فنی و فدراسیون کشتی به مسابقات آسیایی امسال دارند، این بود که نفرات اصلی را حفظ کرده و پشتوانه‌سازی در هر وزن را در دستور کار قرار دهد. ضمن اینکه در چنین مواقعی احتمال  نرسیدن به نتیجه‌های دلخواه نیز وجود دارد. امسال، مسابقات آسیایی را به صورت یک چرخه، پشتوانه‌سازی و همچنین دیدارهای تدارکاتی مانند تورنمنت‌های بین‌المللی دیدیم.

قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی مهم است
هدف ما، مسابقات قهرمانی جهان صربستان و بازی‌های آسیایی است. به همین دلیل پیش از اعلام این چرخه، برای احیای مسابقات قهرمانی کشور، اعلام کردیم که نفرات اول قهرمانی کشور را به مسابقات قهرمانی آسیا می‌فرستیم. بازخوردی که من، مربی‌ها و فدراسیون از این تصمیم گرفتیم، این است که انگیزه کشتی‌گیرانی که می‌خواهند لباس تیم ملی بپوشند یا پوشیده‌اند را بیشتر کرده است.

نباید قهرمانی آسیا را بزرگ کرد
تا همین جا هم با حمایت فدراسیون توانستیم کار خود را پیش ببریم. اگر حمایت‌های فدراسیون در این زمینه که مسابقات قهرمانی آسیا را نباید آن‌چنان بزرگ کرد، نبود، کار با این کیفیت پیش نمی‌رفت. نتیجه‌گیری خوب است و ما برای گرفتن نتیجه تلاش می‌کنیم اما نتیجه‌گرایی در هر میدانی مانند مسابقات جام جهانی، مسابقات قهرمانی آسیا یا تورنمنت‌ها درست نیست. ما در صدد حرکت در راستای غنی‌تر کردن کشتی کشور هستیم و در مسابقات قهرمانی آسیا نیز با همین دیدگاه جلو می‌رویم اما برای‌مان اهمیت آن چنانی ندارد.

با نیمی از توان خود به مغولستان می‌رویم
تیم اعزامی به مغولستان، تنها 50 یا 60 درصد توان کشتی کشور است. با توجه به تفکرات موجود، بسیاری از قهرمانان خود را کنار گذاشته‌ و با تیمی پوست‌اندازی شده به مسابقات می‌رویم. رضا مومنی، داریوش حضرتقلی و محسن مصطفوی شاید دومین سفر بین‌المللی خود را تجربه می‌کنند. قبل از این به یک تورنمت رفتند که آن هم بعد از قهرمانی کشور بود که خودمان اعزامشان کردیم.

جوانان پای کشتی بایستند
در طول این مدت به بچه‌ها یک موضوع مهم را تذکر دادم که من پای شما ایستاده‌ام اما نمی‌خواهم شما پای من بایستید بلکه پای خود و کشتی کشور بایستید. اگر این افراد پای خود ایستاده و انتظارات را برآورده کنند، اعتماد به کشتی بر می‌گردد. حتما با این شرایط، کشتی قوی‌تر می‌شود و موجبات دلگرمی مسئولان و علاقمندان به کشتی کشور را در پی دارد.

عدات باید رعایت شود
در ابتدای حضور دبیر در فدراسیون کشتی، وی گفت که سیستم من خدا محور است. در کشتی انتخابی نیز این امر به معنای لحاظ عدالت در انتخاب است. اگر واقعا این اتفاق بیفتد، به نفع کشتی کشور است. این دیدگاه که در تمام مسابقات، قهرمان شویم، در دراز مدت به کشتی کشور لطمه وارد می‌کند. امیدوارم خدا هم کمک کند زیرا این مسابقات، حساسیت‌های مردمی نیز دارد و ان‌شاءالله کشتی‌گیران بتوانند مردم را شاد کنند.

فاصله کم بازی های آسیایی با قهرمانی جهان کار را سخت کرد
تجربه نشان داده در مسابقاتی که با فاصله نزدیک برگزار می‌شوند، نتیجه دلخواهی بدست نمی‌آید. امسال نیز از تمام دروه‌های قبل رقابت‌های قهرمانی جهان به بازی‌های آسیایی نزدیک‌تر است. سه موضوع در این مورد مطرح است: یکی، موضوع خودِ کشتی‌گیران است که برای مسابقات جهانی انگیزه بیشتری دارند. دوم، فدراسیون کشتی به عنوان سیاست‌گذار کشتی و سوم، موضوع نظارت ورزش و کمیته المپیک است. باید قضیه به نوعی جلو برود که از هر سه موضوع، بهره و برداشت‌های لازم را انجام دهیم؛ اما متاسفانه این کار بسیار سخت است. آن افرادی که در راس کار قرار دارند، سرمربی‌های دو تیم هستند؛ چرا که عملیاتی و اجرایی کردن این موضوع را جلو برده و پاسخگو هستند. به همین دلیل، تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا هر سه محور یاد شده، بهره لازم را ببرند.

کمیته ملی المپیک حساسیت موجود را درک می کند
جلسات خوبی به همراه محمد بنا با صالحی امیری داشتیم که قول همراهی و حمایت داده و حساسیت موضوع را درک کرد که این امر، تعهدات ما را سنگین‌تر می‌کند و امیدوارم پرچم کشتی کشور هم در مسابقات جهانی و هم مسابقات آسیایی برافراشته شود. ما صحبت‌هایمان را کردیم ولی نظر نهایی با رئیس فدراسیون است.

ورود طلایی‌های نروژ به چرخه انتخابی
تقریبا زمان ورود کشتی‌گیران طلایی‌ نروژ مشخص شده است. ما طبق چرخه از قبل اعلام کرده بودیم که طلایه‌داران مسابقات جهانی از یک تورنمنت بین‌المللی وارد می‌شوند. پس از مسابقات قهرمانی آسیا از حسن، کامران و امیرحسین رونمایی می‌شود. این عزیزان که از افتخارات کشتی کشور هستند، حتما با شیوه‌ای که ذکر شد در مسابقات حضور پیدا می‌کنند.
هدف‌گذاری ما المپیک پاریس است و اهداف کوتاه مدت، میان‌ مدت و بلند مدت داریم. با تفکرات فدراسیون و سند توسعه کشتی، هدف بلند مدت ما، المپیک 2028  لس‌آنجلس، هدف میان مدت، المپیک پاریس و هدف کوتاه مدت‌ مسابقات صربستان و بازی‌های آسیایی است؛ اما تمام این مسائل زنجیروار بوده و هر کدام اهمیت خود را دارند. این تورنمنت‌ها به گونه‌ای باید باشند که شکوفایی در المپیک پاریس اتفاق بیفتد. ما به پشتوانه‌ها اعتماد کرده و پای حرفی که زدیم، ایستاده‌ایم زیرا به آن اعتقاد داریم. کشتی‌گیر و جامعه کشتی باید تکلیف خود را بدانند کشتی‌گیری که در پی ملی‌پوش شدن است، چه مسیری را باید طی کند که ما آن را با جزئیات اعلام کردیم که به نفع کشتی کشور است.

انتهای پیام/Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close