Lifestyle

حمایت مراکز نیکوکاری از ۱.۵ میلیون نیازمند کشورمعاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از نیازمندان سراسر کشور از خدمات مرکز نیکوکاری بهره می‌برند.

به گزارش ایسنا، حبیب‌الله آسوده در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین عبادی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی اظهار کرد: در ابلاغی که رهبر معظم انقلاب به رئیس کمیته امداد داشتند بر توانمندسازی نیازمندان و درآمد باثبات برای خانواده‌ها تاکید شده و رویکرد کمیته امداد در همین مسیر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار خانواده معادل پنج میلیون نفر تحت حمایت کمیته امداد هستند، افزود: همچنین یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از نیازمندان سراسر کشور از خدمات مرکز نیکوکاری بهره می‌برند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با تقدیر از خیران و مردم نیکوکار برای کمک به تامین معیشت نیازمندان، اظهار کرد: با مشارکت مردم نیکوکار و نهادهای خدمت‌رسان، سال گذشته حدود ۱۳۶ هزار سری لوازم خانگی ضروری برای نیازمندان در سطح کشور تامین شد. همچنین بیش از ۷۰ هزار سری جهیزیه با کمک مردم تامین و در اختیار خانواده‌های تحت حمایت قرار گرفت.

وی با تاکید بر ضرورت نهادسازی امور خیریه در کشور عنوان کرد: بیش از ۹ هزار مرکز نیکوکاری در سطح کشور فعال هستند که نیمی از آن به صورت مسجدمحور فعالیت می‌کنند و سال گذشته ۵۰ درصد منابع مردمی کمیته امداد از محل جمع‌آوری کمک‌های مراکز نیکوکاری بوده است.

آسوده خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک میلیون و ۱۵۰ هزار حامی حدود ۴۰۰ هزار فرزند یتیم و محسنین را کمک می‌کنند و سال قبل ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان کمک مستقیم به حساب ایتام واریز کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد بیان کرد: در ماه رمضان امسال نیز ۲۲ میلیون اطعام و هشت میلیون افطاری ساده و یک میلیون و ۷۰۰ هزار بسته معیشتی به ارزش ریالی ۱۹۰۰ میلیارد تومان در بین نیازمندان توزیع شد.

آسوده در پایان گفت: براساس آخرین آمار، تاکنون بیش از۳۰۰ میلیارد تومان زکات فطریه جمع‌آوری و ثبت شده که پیش‌بینی می‌شود عدد نهایی به حدود ۶۰۰ میلیارد تومان برسد. 

انتهای پیامSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close