Lifestyle

حج ناتمام یک خلبان ارتشیاین خلبان عقیده داشت در یک ماهی که به سفر خواهد رفت فشار کار بر همکارانش تحمیل می‌شود و لازم دید تا زمان باقی مانده به اصفهان برگردد و تا فرصت باقی است در محل خدمت خود به انجام چند مأموریت بپردازد.

به گزارش ایسنا، روز  ۲۹ فروردین ماه در تقویم کشورمان به نام «روز  ارتش» نام گرفته است.  به همین مناسبت مروری بر زندگی یکی از شهدای ارتش داریم.

سرگرد علی‌رضا بی‌طرف، فرزند باقر، در روز بیست و پنجم شهریور ماه ۱۳۳۲ در شهرستان دامغان به دنیا آمد. علیرضا چهار ساله بود، که خانواده‌اش به تهران مهاجرت کرد، . او نزد مادر بزرگ خود ماند و به مدرسه رفت و تا سال سوم متوسطه در زادگاه خود بود. سپس برای ادامه تحصیل به تهران آمد و بعد از اخذ دیپلم وارد دانشکده افسری شد.

پس از اتمام تحصیلات و گذراندن دوره مقدماتی پرواز در ایران، جهت گذراندن دوره تخصصی خلبانی به مدت دو سال به آمریکا رفت و در پرواز با هواپیمای «F۵» موفق به اخذ مدرک لیسانس شد. در بازگشت به وطن با توجه به علاقه ویژه به پرواز با جنگنده «F۱۴» دوره آموزشی آن هواپیما را نیز گذراند و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به جمع خلبانان «F۱۴» نیروی هوایی ارتش در پایگاه شکاری اصفهان پیوست.

در تیر ماه ۱۳۶۶ به خاطر رشادت‌های فراوان در نبرد هوایی با دشمن متجاوز، از طرف فرماندهی نیروی هوایی برای زیارت خانه خدا انتخاب شد. در روز بیستم تیر ماه ۱۳۶۶ از اصفهان  به تهران آمد تا خود را برای عزیمت به خانه خدا آماده کند و طبق برنامه سفر می بایست در روز پنج شنبه ۶۶/۴/۲۵ به مکه معظمه اعزام می‌شد.

این خلبان عقیده داشت در یک ماهی که به سفر خواهد رفت فشار کار بر همکارانش تحمیل می‌شود و لازم دید تا زمان باقی مانده به اصفهان برگردد و تا فرصت باقی است در محل خدمت خود به انجام چند مأموریت بپردازد. سرانجام در روز بیست و سوم تیر ماه در حالی که فقط ۴۸ ساعت به سفرش به خانه خدا باقی مانده بود در مأموریتی دشوار در خلیج فارس مورد اصابت موشک دشمن قرار گرفته و به شهادت رسید.

انتهای پیامSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close