Sports

به فرگوسن گفتم برو به دَرَک، به منچستر نمی‌آیم! – پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران


وین رونی اسطوره فوتبال انگلیس و باشگاه منچستریونایتد محسوب می شود. بازیکنی که فوتبالش را از اورتون آغاز کرد و در ۱۶ سالگی تبدبل به جوان ترین گلزن تاریخ لیگ برتر شد. او پس از دو فصل بازی برای تافی ها در سال ۲۰۰۴ به منچستریونایتد پیوست اما شیاطین سرخ خیلی زودتر از اینها به دنبال او بودند. 

سال ۲۰۰۰ و در حالی که رونی فقط ۱۴ سال داشت، سر الکس فرگوسن مربی افسانه ای منچستریونایتد قصد جذب رونی را داشت که با مخالفت او روبرو شد. رونی اما بین سال های ۲۰۰۴  تا ۲۰۱۷ برای منچستریونایتد به میدان رفت و رکورددار گلزنی در تاریخ باشگاه است.  او در ۱۸ سالگی پیراهن تیم ملی انگلیس را نیز به تن کرد.

رونی که این روزها هدایت دربی کانتی را برعهده دارد، در مصاحبه با “CaughtOffside” و در مورد اولین پیشنهاد منچستریونایتد گفت:« ۱۴ ساله بودم و برای نوجوانان اورتون بازی می کردم که منچستر پیشنهاد داد. سر الکس فرگوسن به خانه ما زنگ زد و در صحبت با پدر و مادرم از پیشنهاد باشگاه منچستریونایتد خبر داد. پدرم مرا صدا زد و گفت سر الکس تلفن زده و می خواهد تو را برای یونایتد جذب کند، ولی پاسخ دادم، برود به دَرَک! می خواهم برای اورتون بازی کنم. چند سال بعد اما به این نتیجه رسیدم که باید برای سر الکس بازی کنم و پیشنهاد بعدی منچستر را قبول کردم. در واقع فرگوسن دلیل اصلی انتقالم به یونایتد بود.»

۲۵۶ ۲۵۱Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.