Lifestyle

برگزیدگان جایزه ملی خدمات کتابخانه‌های عمومی معرفی می‌شوند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، با اتمام داوری آثار ارسالی به دبیرخانه «جایزه ملی خدمات کتابخانه‌های عمومی» از برنامه‌های جانبی همایش بین‌المللی «طراحی و توسعه خدمات کتابخانه‌های عمومی ایده‌ها، الگوها و تجربه‌ها»، ۱۰ اثر برگزیده این رویداد با انتخاب داوران مشخص شد. این آثار در نشستی نهایی، بررسی و برای انتخاب نفرات اول تا دهم توسط اعضای پیوسته انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی کشور، با حضور سیدباقر میرعبدالهی، معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد رأی‌گیری می‌شوند.

از میان ۱۰۳ کتابدار که در این رویداد مشارکت کردند. آثار ارسال شده پس از جمع‌بندی در اختیار داوران قرار گرفت و پس از انجام داوری، ۱۰ نفر در مرحله اول انتخاب شدند.

مریم امید خدا از تهران، سمیه بافقی یزدی از شهرستان جهرم استان فارس، احمد ربیعی از شهرستان آبادان استان خوزستان، سمانه رستمی باباعربی از شهرستان جهرم استان فارس، رضوان عباسی از شهرستان مرند استان آذربایجان شرقی، فرنگیس غلامی از شهرستان دشتی استان بوشهر، پریسا فیضی پور از شهرستان سرعین استان اردبیل، حسین قاسمی از شهرستان لامرد استان فارس، فهیمه لطفعلی از شهرستان دلیجان استان مرکزی و افسانه مظفری از شهرستان نی ریز استان فارس، برگزیدگان مرحله نخست این رویداد هستند.

انتخاب نهایی برگزیدگان بر اساس ۵۰ درصد امتیاز داوران و ۵۰ درصد رأی‌گیری اعضای پیوسته انجمن صورت می‌گیرد و پس از نشست رأی‌گیری و از مجموع امتیاز داوران و آرای اعضای انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی در نهایت نفرات اول تا سوم این مسابقه انتخاب می‌شود.

عصمت مؤمنی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه علامه طباطبایی؛ منصور کوهی رستمی، رئیس هیئت‌مدیره انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران؛ علی کاشفی خوانساری، فعال فرهنگی و یوسف عابدی، رئیس گروه برنامه‌ریزی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از جمله داوران نخستین جایزه خدمات کتابخانه‌های عمومی بودند.

جوایز این دوره از این جایزه عبارت است از: نفر اول، ۱۵۰ میلیون ریال به همراه لوح تقدیر و تندیس؛ نفر دوم، ۱۰۰ میلیون ریال به همراه لوح تقدیر و تندیس؛ نفر سوم، ۵۰ میلیون ریال به همراه تقدیر و تندیس و جایزه نفرات چهارم تا دهم ۱۰ میلیون ریال به همراه لوح تقدیر است و از برگزیدگان این رویداد در آئین اختتامیه همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی تقدیر می‌شود.

نشست انتخاب برگزیدگان نخستین جایزه ملی کتابخانه‌های عمومی؛ خدمات برون کتابخانه‌ای فردا چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت‌ به صورت مجازی برگزار شده و علاقمندان می‌توانند از طریق صفحه نهاد کتابخانه‌های عمومی شود آن را دنبال کنند.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.