Lifestyle

افزایش مراجعه کرونایی‌ها به بیمارستان‌های تهران: دیروز ۳۵۰ نفر بستری شدندعلیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران از مراکز و امکانات درمانی شهرستان پاکدشت بازدید و اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون کرونا تا کنون، ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در سه نوبت به جامعه هدف تزریق شده است.

وی گفت: از تعداد کل واکسن های تزریق شده، ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار دز نوبت اول، ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار دز نوبت دوم و ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دز مربوط به نوبت سوم است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران افزود: در دو هفته پایانی اسفند ماه سال گذشته مراجعین بیشتری برای دریافت واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کردند ولی همچنان حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دیگر باید دز سوم واکسن را دریافت کنند.

زالی بیان کرد: به دلیل شروع تعطیلات نوروزی، تیراژ واکسیناسیون در استان تهران کاهش یافته به طوری که روز گذشته ۱۲ هزار دز واکسن تزریق شده که در شرایط عادی، این تعداد بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار دز بوده است.

وی افزود: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تا پایان اسفندماه سال گذشته در استان تهران حدود ۶۲ درصد است که با میزان مطلوب فاصله دارد و با توجه به تعطیلی نسبی شهرها، آمار دقیقی از استان در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در در دست نیست و در ۲ هفته آتی میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ارزیابی می‌شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: استان تهران مبداء اصلی مسافرت‌های نوروزی است و نگرانی ما بیشتر مربوط به هفته سوم و زمان بازگشت مسافران نوروزی است چرا که سال گذشته نیز حجم زیاد مراجعین به مراکز درمانی، مربوط به هفته سوم بود.

زالی اظهار داشت: در حال حاضر یک هزار نفر به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان تهران بستری هستند که ۴۰۰ نفر از این افراد، در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.

وی تصریح کرد: روز گذشته ۳۵۰ بیمار در بیمارستان‌های استان تهران بستری که از این تعداد، ۹۰ نفر به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شدند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران تعداد مراجعان سرپایی استان تهران را ۲ هزار نفر اعلام کرد و گفت: وضعیت کرونا در استان تهران سیر نزولی داشته که ادامه این روند، به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی مردم بستگی دارد.

زالی ادامه داد: تمام مراکز درمانی استان تهران در هفته اول و دوم فروردین‌ماه در آماده باش کامل به سر می‌برند و برنامه ریزی به گونه‌ای است که در هفته سوم و آغاز بازگشت مسافران نوروزی، روند خدمت‌رسانی به مردم دچار خدشه نشود.

وی خاطر نشان کرد: مراکز واکسیناسیون استان تهران بر اساس میزان مراجعه روزانه مردم طبقه‌بندی شده و بخش‌هایی که با مراجعه بیشتری از سوی مردم همراه است به ویژه مراکز تجمیعی واکسیناسیون، در ایام تعطیلات نوروز دایر خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

بستری شدن دوباره رییس ۸۱ ساله شورای تهران در بیمارستان/ ریه چمران درگیر کرونا است

خواستار برخورد قاطع با مدیران بی‌عمل هستم

47231Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close