Business

המל”ל מזהיר מפני טיסות לטורקיה. מה קורה בסוכנויות הנסיעות?האגף ללוחמה בטרור במטה לביטחון לאומי (מל”ל) מחדד את אזהרת המסע לטורקיה עבור מבקרים לישראלים. “מזה מספר שבועות, וביתר שאת מאז האשמתה של איראן את ישראל במותו של קצין משמרות המהפכה בשבוע שעבר (22 במאי), גובר החשש במערכת הביטחון מפני ניסיונות איראניים לפגוע ביעדים ישראליים ברחבי העולם”, הודיעו במל”ל. לאור זאת הארגון מבהיר כי טורקיה היא “מדינה ברמת סיכון גבוהה לישראלים בימים אלו”. ההמלצה הרשמית לאזרחים ישראלים מצד המל”ל היא
להימנע מנסיעות שאינן חיוניות לטורקיה וככלל לנהוג בצעדי זהירות מחמירים באם מחויבים להגיע למדינה”.

עוד מצוין בהודעה כי “על פי גורמים במערכת הביטחון, מדובר באזהרות על רקע איום ממשי כלפי ישראלים בזירה הטורקית. כמו כן, חלה עליה ברמת האיום גם במדינות נוספות הגובלות באיראן. לפיכך, על אזרחים ישראלים לשמור על ערנות ולהקפיד על כללי הזהירות הנדרשים בכל נסיעה לאחת ממדינות אלו”.

הזהירות עליה ממליצים במל”ל כוללת “הימנעות מיצירת קשר עם זרים וגילוי חשדנות כלפי הצעות ופניות מצד גורמים בלתי מוכרים. זאת לרבות נותני שירותים מקומיים, הימנעות ממסירת פרטים אישיים, פרטי נסיעה ומסירת מיקום מדויק בזמן אמת או מבעוד מועד. הימנעות משיתוף גורמים זרים בשירות עבר מערכת הביטחון, לרבות שירות צבאי, הימנעות מהחצנת הזהות הישראלית ועוד”.

טורקיה היא היעד המוביל כיום לישראלים לחופשות הקרבות הן בשבועות והן בקיץ. על פי סוכני נסיעות טורקיה בכלל ואנטליה בפרט מהווים יעד למשפחות בעיקר המחפשות את חופשת ה”הכול כלול” בריזורט. התמורה בעד הכסף והמוצר שמציעה טורקיה ממצב אותה כיעד מוביל יותר מאשר יוון או קפריסין בימים אלה. האם המשוואה תתהפך כעת?

“קצב ההזמנות לקיץ לחופשות משפחתיות לאנטליה ממשיך כרגיל”

נוסע שאמור היה לצאת לאנטליה השבוע סיפר לגלובס כי החליט לבטל את טיסתו: “הזמנו את החופשה כשידענו שיש אזהרת מסע, אולם כעת עם הפרסום על ההחמרה, הודענו לחברת התעופה על ביטול החופשה”. במקרה כזה יצוין כי הנוסע צפוי לשלם דמי ביטול ואף דמי טיפול על פי תנאי הכרטיס שרכש. ביטוח ביטול נסיעה מכל סיבה יוכל לסדר לנוסעים החזר על רוב ההוצאות שהם יפסידו כתוצאה מביטול הטיסה. מבחינת חברות התעופה, כל עוד הן ממשיכות לפעול בקו, הבחירה באם להתייצב לטיסה או לא, נתונה בידי הנוסע שגם נושא בנזקים הכספיים כאמור.

לדברי שירלי כהן עורקבי, סמנכ”לית אשת טורס, בשלב זה לא מורגשת ירידה בהזמנות או פניות לביטולים, “אבל ייתכנו שינויים בהמשך היום”. עוד היא מציינת כי מי שירצה לבטל יוכל לעשות זאת על פי חוק הגנת הצרכן. החוק קובע כי עסקה שנעשית מרחוק (אינטרנט או טלפון) ניתן לבטל עד 14 ימים ממועד ביצועה ובלבד שמועד הנסיעה רחוק בשבעה ימים לפחות.

גם בשטיח המעופף לא מורגש שינוי בקצב ההזמנות. אורן כהן מגורי, סמנכ”ל החברה, מציין כי “קצב ההזמנות לקיץ לחופשות משפחתיות לאנטליה ממשיך כרגיל. בימים הקרובים עשרות אלפי ישראלים יטוסו לחגוג את חג השבועות באנטליה ואנו לא חווים ביטולים מצד לקוחותנו”.

“מדובר בחידוש של אזהרת מסע קיימת”, אומר ניר מזור, סמנכ”ל קשרי תעופה. “ראינו אלמנט כזה לפני חג הפסח גם בהקשר של דובאי וסיני. בפועל לא הייתה שום השפעה על תנועת המבקרים, שרק הלכה והתעצמה מאז במאות אחוזים. אנחנו צופים שכל עוד המצב הפוליטי בין המדינות יישאר יציב, אזהרות מסע מהסוג הזה לא ישפיעו. אחרי הכל, אנחנו חיים בישראל וישראלים מורגלים בניהול סיכונים היטב ביום יום שלהם”.

בתוך כך, גם בחברות המציעות פוליסות ביטוח לנוסעים לחו”ל לא יחול שינוי במדיניות או בתמחור הפוליסות לנוסעים לטורקיה, כך בבדיקה מול הפניקס ומול פספורטקארד.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.