News

המוסרניים המקצועיים


כולם ידעו שזה יקרה. המלחמה באוקראינה הביאה את ישראל להתגייסות ולחילוץ יהודים מהתופת בעבודת נמלים מפרכת, שבתחילה נראתה חסרת סיכוי. על פי ההערכות, מתכוונת ישראל לקלוט בהמשך כ־100 אלף פליטים יהודים, הודות לחוק השבות המבורך. אין בעולם מדינה במרחק של אלפי קילומטרים שעושה את זה, אבל זה מה שמדינת היהודים עושה בצורה טבעית – דואגת ליהודים.

ואז הגיעו המוסרניים. כולם ידעו שזה יקרה. הם מתחלקים לשניים: התמימים, אלו שסדר יומם והידע ההיסטורי והכללי שלהם דלים במיוחד ותלויים בטרנדים שבמהדורות, בתוספת יכולת חשיבה עתידית של דג זהב וקהל היעד של נסיכים ניגרים בתיבת דואר הזבל.

הסוג השני, המסוכן יותר, הוא המוסרניים המקצועיים (מ”מ) – אלו שמתחזים לתמימים, מינוס התמימות ועם מטרה ברורה: לתפוס טרמפ על כל אירוע כדי להפוך את ישראל לנכונה יותר, אירופית יותר, ובקיצור – בלי זהות יהודית מעיקה וארכאית.

הם החלו ברמיזות עדינות – להעלות יהודים זה יפה, אבל צריך לעזור גם לשאר. בהמשך? דוך לעין – חייבים לקבל את כל הפליטים מאוקראינה, מנער עד זקן, טף ונשים, ללא הבדלי דת, גזע, מין, לאום, מגדר וקבוצת כדורגל אהובה.

שרת הפנים מיהרה להגיב בנוהל הרגיל: להבהיר שלא יקום ולא יהיה, ובהמשך כמובן, בהתאם למסורת שלה, להתקפל בצורה מפוארת כשהיא מכריזה שישראל “תארח באופן זמני” כ־25 אלף אוקראינים שאינם יהודים. בדיוק כמו המסתננים ה”זמניים” בדרום תל אביב.

כולם ידעו שזה יקרה. אבל למ”מ זה לא מספיק. גם לא הסיוע הרב, התרומות ובית החולים שהוקם שם בעזרת צוות ישראלי מסור. 25 אלף? זה פסיק. איך אנחנו לא מתביישים, הם אומרים, מייצרים בכישרון דמעה דרעית־סילמנית מקצועית, מוסיפים בקול צווחה את שורת המחץ המעייפת – עם שעבר את השואה!

נסו ותיהנו: לכל שאלה שתשאלו אותם, מ”למה שנביא אותם לפה כשאירופה מקבלת אותם שם” ועד “סלח לי, מה השעה?” הם יענו באותן תשובה והתייפחות: איך אפשר, עם שעבר את השואה!

המ”מ הם הראשונים שצועקים שכל המסתננים בדרום תל אביב הם “פליטים שברחו מהתופת”, חרף העובדה שהנתון הזה כבר הופרך ברובו המכריע ושבכל העולם מחזירים אותם לבתיהם. הם יתייפחו למראה אם בוכייה וגאה של מחבל כי “אמא זאת אמא”, ויתרגשו מקריאה לשלום ולשלווה של ח”כ ערבי גנרי, שרק אתמול קרא לג’יהאד, “כי כולנו רקמה אנושית אחת”.

המ”מ יודעים טוב מכולם – מניסיונם עם המסתננים – ש־25 אלף הפליטים יישארו פה ויביאו את קרוביהם בסיוע פרטני של עמותות מוסרניות, בגיבוי אישי של שופטי בג”ץ. הם כבר מוכנים לקראת סיום המלחמה עם ההסבר שיש להשאיר פה את כולם כי הם כבר ישראלים והם אוהבים את נועה קירל ופלאפל, וזה מספיק. ובכלל, איך אתם לא מתביישים וכו’.

כן, רק אצל נאורי ישראל ובניצוח בג”ץ מתקיים החישוב האהבלי: הרג סיטונאי של יהודים זו גזענות. הצלה מאורגנת של יהודים, לעומת זאת, ובכן, גם גזענות.

מה, אתם חושבים אחרת? איך אתם לא מתביישים. עם שעבר את השואה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close